29.06.2018 - RELACJA

W miniony wtorek – 26.06.2018 r. w Centrum Badawczym PAN KEZO w Jabłonnie odbyło się spotkanie wyjątkowych Pań, które razem z nami chcą wspierać ideę rozwoju elektromobilności.

Na zorganizowanym przez nas wydarzeniu pojawiło się również grono Panów, którzy jako partnerzy naszej kampanii użyczyli zeroemisyjnych pojazdów i opowiedzieli o nich zaproszonym Paniom.

Dominika Majchrzak – przedstawicielka PIMOT-u dała wykład pt. „Elektromobilność – gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy”. Natomiast Pan Maciej Widziński z PAN KEZO przedstawił temat „Konwersja energii i źródła odnawialne”. Zaproszeni goście mieli również możliwość obejrzeć krótki film o kampanii edukacyjno-informacyjnej „Kobiet za kółkiem elektryka”, który pokazał dotychczasowe osiągnięcia akcji. Po części merytorycznej spotkania przyszedł czas na najciekawszą i najbardziej wyczekiwaną przez Panie część programu – testowanie pojazdów zeroemisyjnych. Do dyspozycji zaproszonych były takie samochody jak Tesla X, Tesla S, Fiat 500, Nissan Leaf i Ford Focus Electric. Prócz tego można było spróbować swoich sił na trójkołówce, skuterze i hulajnodze elektrycznej.

Przed przystąpieniem do jazd zgromadzonym gościom zaprezentowano, co potrafi najnowszy model Tesli. Po pokazie Panie z dużą przyjemnością zabrały się do testowania. Nasi partnerzy odpowiadali na wszystkie zadawane im pytania, rozwiewając tym samym wszelkie obawy. Podczas przejażdżek prezentowali także wszystkie możliwości jakie dają swoim użytkownikom pojazdy elektryczne. Jeżeli Panie tylko wyraziły chęć, mogły spróbować swoich sił prowadząc samodzielnie pojazdy elektryczne.

Wszystkie zgromadzone pojazdy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a zachwytom nad komfortem jazdy jakie dają nie było końca. Wiele z obecnych Pań zadeklarowało, że następne auto jakie zakupią na pewno będzie elektryczne. Takie eventy uświadamiają jak potrzebne są akcje edukacyjne jak nasza. Podczas tych kilku godzin razem z naszymi partnerami byliśmy w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy dotyczące bezpieczeństwa użytkowania aut elektrycznych. Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić wszystkie zgromadzone w Centrum Badawczym PAN KEZO Panie do wymiany w najbliższej przyszłości swoich samochodów na ekologiczne pojazdy elektryczne.

napisz do nas

info@kobietazakolkiemelektryka.pl
tel.: +48 732 996 540, +48 795 541 222

Organizator kampanii

Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności
ul. Jana III Sobieskiego 102A lok. U7
00-764 Warszawa

www.psem.pl