11.07.2018 - RELACJA

Prezentacja pierwszego całkowicie elektrycznego Jaguara I-Pace. Wcześniej producenci odwiedzili już inne polskie miasta – Wrocław, Poznań, Kraków i Katowice.

W dniu wczorajszym w Warszawie miała miejsce prezentacja pierwszego całkowicie elektrycznego Jaguara I-Pace. Wcześniej producenci odwiedzili już inne polskie miasta – Wrocław, Poznań, Kraków i Katowice.

Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć członków zespołu „Kobiety za kółkiem elektryka” – prezes PSEM Sylwi Koch-Kopyszko i dyrektor Anny Różańskej, którym towarzyszyła Pani Beata Matecka – prezes Grupy Kapitałowej Business Consulting Group.

W pierwszej części organizatorzy zaproponowali uczestnikom udział w prelekcji dotyczącej trendów w rozwoju elektromobilności na świecie. W krótki i zwięzły sposób zostały przedstawione tendencje rynku samochodowego, które mówią, że przewidywany do tej pory rozwój elektromobilności jest szybszy niż zakładano. To pokazuje, że wszyscy sceptycy, którzy uważają elektromobilność za chwilową modę, nie mają racji. Jest to zmiana, od której nie ma już odwrotu.

Po prelekcji każdy z zaproszonych gości miał możliwość odbyć jazdę testową Jaguarem I-Pace. Nasze trzy Panie były zachwycone dbałością z jaką wykonano każdy najmniejszy detal. Widać, że twórcy przyłożyli się do swojego zadania. Luksus wykończenia oraz zastosowane rozwiązania, w tym chłodzenie foteli, dzięki któremu nie trzeba uruchamiać klimatyzacji, co w znacznym stopniu wpływa na zużycie mocy, zachwyciły wszystkich obecnych na wydarzeniu. Nasze Panie zgodnie stwierdziły, że jest to samochód idealny dla kobiet, ale także mężczyźni na pewno stracą dla niego głowy.

Dla naszych dwóch Pań nie było to pierwsze doświadczenie w jeździe elektrykiem. Jedynie Pani Beata Matecka do tej pory nie miała okazji kierować tego typu pojazdu. Podczas całego testu miała wiele pytań do operatora. Chciała dowiedzieć się między innymi jak wygląda ładowanie, jak długo trwa oraz jakim zasięgiem dysponuje nowy model Jaguara. Po odbytym teście stwierdziła, że bez wątpienia było to bardzo ciekawe doświadczenie. Samochód z wyglądu nie różnił się od tych napędzanych benzyną, co w znacznym stopniu ułatwiło jego prowadzenie.

Nasze Stowarzyszenie z zadowoleniem przyjmuje fakt, że coraz więcej koncernów samochodowych ma w swojej ofercie samochody elektryczne. Najwięksi gracze na rynku motoryzacyjnym widzą, że jest to trend, od którego nie ma już odwrotu, dlatego przeznaczają coraz większe pieniądze na innowacje. Takie podejście koncernów bez wątpienia wpływa na szybszy rozwój elektromobilności na całym świecie.

napisz do nas

info@kobietazakolkiemelektryka.pl
tel.: +48 732 996 540, +48 795 541 222

Organizator kampanii

Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności
ul. Jana III Sobieskiego 102A lok. U7
00-764 Warszawa

www.psem.pl